تاریخ: ۶ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۷
کدخبر: 8805

فرماندار قرچک: حراست از آراء مردم وظیفه ای شرعی و قانونی است

فرماندار شهرستان قرچک گفت: حراست از آراء مردم وظیفه ای شرعی و قانونی است و اعضای ستاد انتخابات باید نسبت به آن اهتمام کامل داشته باشند.

مسعود مرسل پور روز دوشنبه در نشست هماهنگی کمیته های ستاد انتخابات قرچک که در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد، افزود: سلامت انتخابات یک اصل مهم در مشروعیت بخشیدن به فرایند برگزاری مهم ترین رویداد سیاسی در نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان مشارکت مردم در تعیین سرنوشت جامعه محسوب می شود.
وی گفت: از ابتدای شکل گیری نظام اسلامی در کشور، مردم ایران با حضور در انتخابات مختلف، ارکان نظام را تعیین کرده اند و در اصل صاحبان اصلی انقلاب در اداره امور کشور تأثیری مستقیم دارند.
به گفته وی برگزاری چنین رویداد مهم و سرنوشت سازی به سازوکارلازم و بهره گیری از تجارب افراد مختلف جامعه نیاز دارد تا با مشارکت خود مردم، انتخاباتی سالم و درخورشأن نظام مقدس جمهوری اسلامی برگزار شود.
مرسل پور با تأکید برضرورت خودداری اعضای ستاد انتخابات از هرگونه جانبداری و حمایت از نامزد خاص گفت: مسوولان کمیته های ستاد انتخابات حق ندارند در راستای جانبداری و حمایت از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تلاش کرده و در محافل و مجالس تبلیغاتی شرکت کنند، چرا که این امر سلامت انتخابات را با خطر مواجه می سازد.
فرماندار قرچک افزود: هیچ یک از مسوولان و کارکنان دستگاه های اجرایی شهرستان نمی توانند از امکانات و تجهیزات دولتی در جهت حمایت و تبلیغ نامزدها بهره بگیرند، چرا که این کار تخلف بوده و در صورت مشاهده با فرد متخلف برخورد قانونی خواهد شد.
وی تصریح کرد: مسئولان کمیته های ستاد انتخابات باید از زمان موجود تا برگزاری انتخابات بهترین بهره را برای تأمین زیرساخت های حضور حداکثری مردم برده و با برگزاری نشست های مشترک، برنامه ریزی لازم را در این خصوص انجام دهند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز هفتم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.
حوزه انتخابیه ورامین، قرچک و پیشوا یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

  • No Related Post
کلیدواژه ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*