تاریخ: ۳۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۶
کدخبر: 8770

ورامین؛ آتش ، جان دو کودک را در ورامین گرفت

آتش سوزی یک منزل مسکونی در منطقه دانشرای ورامین باعث خفگی و مرگ دو پسربچه شش و پنج ساله شد.
به گزارش رصد۲۴ ، دراین حادثه که ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه صبح امروز در کوچه بهار خیابان شهید مزدرانی منطقه دانشسرا رخ داد دو برادر به نام های ایلیا وعرشیا جان خود را از دست دادند.
سرتیم گروه امداد سازمان آتش نشانی ورامین گفت : بلافاصله پس از تماس مردمی مبنی بروقوع آتش سوزی در یک واحد مسکونی در کمتر از پنچ دقیقه به محل حادثه رسیدیم و درکوتاهترین زمان ممکن ،حریق خاموش شد.
رجب شاهی افزود: در اولین اقدام، این دوکودک از داخل آتش بیرون آورده شدند و احیا ( سی پی آر ) روی آنها صورت گرفت اما تلاش ها بی فایده بود.
وی گفت: متاسفانه زمان رسیدن آمبولاس نیزطولانی شد و بیش از ۲۴ دقیقه طول کشید تا نیروهای امدادی به سرصحنه رسیدند.
رییس شبکه بهداشت ودرمان ورامین در باره تاخیر دررسیدن آمبولانس به محل حادثه ، کمبود این خودرو و نیرو در شهرستان را علت این دیر رسیدن بیان کرد و افزود: دو تا از سه آمبولانس موجود در شهرستان ورامین به قرچک و پوینک رفته و در حال ماموریت بودند ویک آمبولانس نیز دربخش جواد آباد مستقر بود.
دکتر بابک بختیاری افزود: ما مجبور شدیم برای این حادثه از شهرستان پیشوا آمبولانس درخواست کنیم و طبق گزارش ثبت شده جی پی اس در ساعت ۱۱ و ۵۳ دقیقه به ما اطلاع داده شد و ساعت ۱۱و۵۹ دقیقه امدادگران سرصحنه حاضر شدند.
وی زمان مناسب رسیدن آمبولانس در داخل شهر را کمتر از ده دقیقه بیان کرد وگفت: چون آمبولانس از پیشوا حرکت کرده بود زمان رسیدن بیش از ۱۶ دقیقه طول کشید.
مادر این دو کودک برای خرید مایحتاج منزل ، درب واحد مسکونی را روی دو کودک قفل کرده ودر خارج از خانه بود. ظاهرا این دو پسربچه درخواب بودند که خانه دچار حریق شد.
پدرخانواده کارگر ایران خودرودر جاده مخصوص کرج است و تا خانه کیلومترها فاصله داشت.
عمق فاجعه و ناراحتی مسئولان وشهروندان ساکن در محل به حدی بود که فرمانده نیروی انتظامی شرق استان تهران خود شخصا برای بررسی موضوع وعلت وقوع آن به محل حادثه آمد.

/واحد مرکزی خبر

  • No Related Post
کلیدواژه ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*