تاریخ: ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۶
کدخبر: 8746

کردستان با بیشترین آمار بی‌سوادی در کشور

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان بر ایجاد عزم ملی برای ریشه‌کنی بی‌سوادی در استان تأکید کرد و گفت: تاکنون تلاش‌های زیادی برای ریشه‌کنی بی‌سوادی در این استان صورت گرفته است اما متأسفانه هنوز بی‌سوادان این استان آمار بالایی دارند.
به گزارش رصد۲۴ «رشید قربانی» امروز(۲۹ شهریور) در نشست شورای سوادآموزی استان اظهار کرد: استان کردستان به‌علت شرایط خاص جغرافیایی، فرهنگی و اجتماعی یکی از استان‌های دارای آمار بالای بی‌سوادی در کشور است.
وی افزود: تاکنون تلاش‌های زیادی برای ریشه‌کنی بی‌سوادی در این استان شده است اما متأسفانه هنوز بی‌سوادان این استان آمار بالایی دارند و این استان هنوز یکی از استان‌های رده‌ی پائین کشور از نظر باسوادی است.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان این‌که این موضوع دارای اهمیت زیادی بوده و همواره مورد تأکید رهبری و دولت نیز قرار گرفته است، گفت: ریشه‌کنی بی‌سوادی بدون کمک و یاری مردم و دیگر دستگاه‌های خدمت‌رسان میسر نمی‌شود.
قربانی تصریح کرد: کمک و عزم همگانی برای از بین بردن این معضل ملی نیاز است که اگر مورد غفلت واقع شود، عوارض و پیامدهای آن همه جامعه را در برخواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: چالش در این بخش می‌تواند سبب آسیب رساندن به سایر بخش‌های اجتماع شود و از همین‌رو برطرف کردن این نقص در استان باید مورد توجه همه قرار گیرد و با عزمی همگانی برای ریشه‌کن کردن آن بکوشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان خاطرنشان کرد: خوشبختانه این امر امروز به‌خوبی مورد توجه قرار گرفته و مشوق‌های زیادی برای بی‌سوادان در نظر گرفته شده و شرایط لازم برای ریشه‌کنی بی‌سوادی نیز میسر شده است.
قربانی با اشاره به این‌که در این زمینه مشکل کمبود بودجه وجود ندارد، یادآور شد: ریشه‌کنی بی‌سوادی باید به دغدغه‌ای همگانی تبدیل شود تا استان فرهنگی کردستان بتواند از این معضل رهایی یابد.
/ایسنا
  • No Related Post
کلیدواژه ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*