تاریخ: ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۶
کدخبر: 8708

۴ کشته و ۸ مفقودی در سیل استان تهران / پیدا شدن جنازه ۴ مفقودی سیل هرمزگان / جاده تهران – مشهد بسته شد

مدیرکل بحران استان تهران اظهار کرد: وجود گل و لای در جاده امام رضا (ع) موجب شده که برخی اتومبیل ها در این مسیر بمانند.

وقوع سیل در استان تهران ۴ کشته برجای گذاشت.
به گزارش رصد۲۴، مدیرکل بحران استان تهران از کشته شدن چهار تن در روستای توچال منطقه پاکدشت در جنوب شرق استان تهران و بسته شدن جاده امام رضا (ع)) (جاده اصلی تهران_مشهد) به دلیل طغیان رودخانه های فصلی خبر داد.
هادی رحمتی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با اعلام این خبر اظهار کرد: گل و لایی که توسط رودخانه های فصلی جاری شده هم اکنون موجب بسته شدن جاده امام رضا (ع) شده است.
وی توضیح داد: همچنین مسیر تردد به روستای توچال نیز مسدود شده و نیروهای امدادی در حال فعالیت در این بخش ها هستند.
مدیرکل بحران استان تهران اظهار کرد: وجود گل و لای در جاده امام رضا (ع) موجب شده که برخی اتومبیل ها در این مسیر بمانند و تلاش نیروهای امدادی برای کمک به این افراد ادامه دارد.
رحمتی تاکید کرد: نیروهای امدادی از شهرداری، فرمانداری و هلال احمر در حال فعالیت هستند و نیروهای هلال احمر بخش های نزدیک این منطقه نیز برای همراهی فراخوانی شده و در حال کمک هستند.
شهرستان پاکدشت با ۴۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران قرار دارد.

۸ مفقودی در سیل شرق استان تهران

سید مصطفی مرتضوی، سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر به خبرنگار ایسنا گفت: بارش رگباری در منطقه شرق استان تهران مناطق شریف آباد، چهل قز، قیام دشت و توچال موجب آبگرفتگی معابر و منازل مسکونی شد. در اثر این حادثه پنج تن از اعضای یک خانواده و سه تفر دیگر مفقود شدند و درحال حاضر چهار تیم از شهرستانهای پاکدشت، ورامین و پیشوا با تجهیزات موتور پمپ و دو قلاده سگ در جستجوی مفقودین هستند.

به گفته وی تیمهای شهر تهران و شهرری نیز در حال اعزام به منطقه هستند.

مرتضوی اضافه کرد:‎ تاکنون تخلیه آب از چهار واحد مسکونی انجام شده و پانزده تیم در محل حضور دارند.

پیدا شدن جنازه ۴ مفقود الاثر سیل هرمزگان
فرماندار بندر خمیر استان هرمزگان گفت: اجساد چهار نفر از هموطنان که در جریان بارندگی و طغیان رودخانه فینی در آبنمای روستای رودبار رویدرازتوابع این شهرستان غرق شده بودند، پیدا شد.
علیرضا نصری جمعه شب درگفت وگوبا ایرنا افزود : پنج نفراز اعضای یک خانواده بامداد جمعه پس ازپایان مراسم عروسی به بستر رودخانه رفته بودند که در تاریکی شب با سیلاب مواجه وغافلگیر شدند و سرعت آب رودخانه مهلت به آنان نداد وچهارنفر ازآنان را غرق کرد.
وی خاطر نشان کرد : این چهار نفر بنام های نسرین رودباری ۴۲ساله، پارسا رودباری سه ساله، نفیسه فروزنده ۲۲ساله وفرنوش رودباری شش ساله در این رودخانه غرق شدند.
وی ادامه داد : همچنین نفر پنجم این خانواده یک نوجوان ۱۲ساله بنام یوسف کمگو بوده که با وجود گرفتار شدن درآب جان خود را نجات داده و سالم است.
وی یادآور شد: بلافاصله پس ازاطلاع از این موضوع با هدایت فرمانداری وهمکاری نیروی انتظامی، هلال احمر واورژانس اقدام به جستجو افراد کردند که اجساد سه نفر ازاین افراد همان شب پیدا و جسد یک نفر دیگر امروز جمعه پیدا وتحویل پزشکی قانونی شد.
شهرستان بندر خمیر در ۷۰کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
  • No Related Post
کلیدواژه ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*