تاریخ: ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۶
کدخبر: 8657

ورامین؛ هر خوراکی نباید توسط فضای مجازی به جامعه تزریق شود/آمریکا در کشتار مردم مظلوم منطقه نقش اساسی دارد

امام جمعه موقت ورامین گفت: هر خوراکی نباید توسط فضای مجازی به جامعه تزریق شود.

به گزارش رصد۲۴، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی ـ سیاسی جمعه که با حضور پرشور خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران و وارثان قیام ۱۵ خرداد برگزار شد، پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: رهبر انقلاب اسلامی سالیان طولانی است که نگرانی خود را از این موضوع بیان فرمودند و با انتصاب مسئولان رده بالای کشور برای پرداختن به این مسأله از آنان خواستند که برنامه‌ریزی مناسب در این زمینه داشته باشند.

وی ادامه داد: امروز متاسفانه مسئولان کشور آن‌گونه که باید در این فضا به دغدغه‌های رهبر فرزانه انقلاب بپردازند، نپرداختند و گاهی نیز با روش‌ها و اظهار نظرهای نامناسب به اهداف گردانندگان این فضا کمک کرده و می‌کنند.

امام جمعه موقت ورامین خاطرنشان کرد: استفاده از ابزارها و امکانات موجود برای مدیریت این فضا یکی از وظائف جدی مسئولان است که باید مسئولان آن را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه هیچ عقل سلیم و فطرت پاکی نمی‌پذیرد که هر خوراکی توسط این فضا به جامعه تزریق شود، عنوان کرد: فضای مجازی از سوی دیگر فرصت مهمی را برای تبادل اندیشه، پیام‌رسانی انقلاب، تبلیغ دین و خدمات فرهنگی و اجتماعی در اختیار ما بویژه جوانان کشور گذاشته است اما باید دانست که این فضا یک تهدید جدی نیز به حساب می‌آید.

محمودی بیان داشت: تخریب ارزش‌های انقلاب و اسلام، ایجاد دشمنی‌های فرقه‌ای و مذهبی و سرگرم کردن جوانان، فروپاشی خانواده و دور کردن آنان از علم و دانش و تحصیل از جمله اهدافی است که دشمن در این فضا دنبال می‌کند.

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در ارتباط با رژیم صهیونیستی گفت: رهبر فرزانه انقلاب در بیانات خود تاکید فرمودند «تا ۲۵ سال آینده رژیم صهیونیستی و اسرائیل در منطقه وجود نخواهد داشت.»

امام جمعه موقت ورامین ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب همچنین تأکید فرمودند «مگر می‌شود جنایات آمریکایی‌ها و خیانت‌های آنان را فراموش کرد و ما از مسئولان نظام انتظار داریم در برابر قدرت‌های شیطانی بایستند.»

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران افزود: ملت غیور، بصیر و همیشه در صحنه ایران اسلامی به تأسی از مقتدای خود حضرت امام خامنه‌ای هیچ‌گونه تساهل و تسامحی را در برابر رژیم مستکبر آمریکا و فرزند نامشروعش، رژیم صهیونیستی نخواهد پذیرفت.

آمریکا در کشتار مردم مظلوم منطقه نقش اساسی دارد

محمودی با اشاره به جنایات آمریکا در منطقه گفت: امروز آمریکا در کشتار مسلمانان مظلوم یمن، سوریه، عراق، فلسطین، بحرین و سایر بلاد نقش اصلی ایفا می‌کند و به‌زودی خون‌های ریخته شده گریبان استکبار جهانی را خواهد گرفت به همین خاطر آمریکا و برخی سازش‌کاران داخلی بدانند که شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسراییل» از ادبیات سیاسی ملت ایران حذف نخواهد شد.

وی عنوان کرد: همواره باید مسئولان و مدیران اعم از نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و مسئولان اجرایی به وظائف خود در این زمینه عمل و با قدرت قانون را اجرا کنند. از قضات و مسئولان قضایی می‌خواهم که در خیابان‌های شهر کمی قدم بزنند و آن زمان به وظیفه قانونی خود در گسترش فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر عمل کنند.

امام جمعه وقت ورامین با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی در برخورد با ناهنجاری های علنی وظایف مهمی را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: ضمن تشکر از اقدامات انجام شده، به هیچ عنوان این اقدامات را کافی نمی‌دانیم.

خطیب جمعه ورامین در پایان عنوان داشت: فرمانده انتظامی جدید شرق استان تهران در این زمینه وعده هایی را دادند و امروز مردم ورامین از پلیس انتظار دارد تا از حیثیت و جایگاه فرهنگی و مذهبی ورامین پاسداری کند. مردم نیز باید به وظیفه خود در قبال گسترش تذکر لسانی و احیای امر به معروف و نهی از منکر عمل کنند.

/فارس

 

  • No Related Post
کلیدواژه ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*