تاریخ: ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۶
کدخبر: 8629
رضا دهقان

عملکرد دولت روحانی هوشمندانه بوده است/ اصولگرایان باید پاسخگوی عملکردشان باشند

عرب عامری گفت :جناب آقای روحانی و دولت ایشان برنامه کاری خود را هوشمندانه و بر اساس اولویتهای از پیش تعیین شده تنظیم کرده اند، این دولت از همان ابتدا عزم خود را برای باز سازی وجهه جهانی ایران و حل و فصل پرونده هسته ای و برچیدن تحریمهای ظالمانه جزم کرده و روی این نقطه متمرکز شدند که این مشکل به حول قوه الهی حل شد.

به گزارش رصد۲۴ ، دکتر احمد عرب عامری از اساتید دانشگاه در رشته فقه و حقوق اسلامی است. تحصیلات عالیه وی در همین رشته است و در حال حاضر وی عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور می باشد و در دانشگاههای تهران و… نیز تدریس می نماید.

عرب عامری از فعالان سیاسی استان تهران و جنوبشرق استان تهران است و هم اکنون نیز معاون حزب اعتدال و توسعه(حزب حاکم بر کشور به ریاست نوبخت معاون رئیس جمهور) جنوبشرق استان تهران را بر عهده دارد و مدتهای مدید نیز در وزارت کشور مسوولیتهای مهم مختلف داشته است این شخص اعتدال گرای اصلاح طلب بین مردم ورامین نیز به خوبی شناخته شده است فلذا برآن شدیم تا در آستانه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی که فضای انتخابات در حال گرم شدن است با ذکر چند سوال در خصوص انتخابات نقطه نظرات این فعال سیاسی که از طیف اصلاح طلبان و اعتدالیون ورامین قرچک و پیشوا هم هست جویا شویم .

س-عملکرد اقای روحانی در ۲ سال گذشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
اگر حل و فصل پرونده هسته ای را که سالهای زیادی با تدبیر نا صواب دولتهای گذشته پیچیده و پیچیده تر شده بود را تنها دستاورد دولت اقای روحانی بدانیم، همین خود موفقیت بسیار بزرگی محسوب می شود، البته موفقیت های دولت جناب آقای روحانی محدود به میدان دیپلماسی خارجی نبوده و در ابعاد اقتصادی، سیاست داخلی، فرهنگی و اجتماعی پیشرفتهای قابل توجهی داشته است. اگرچه دولت در خروج کشور از رکود تورمی که محصول سیاستهای نادرست گذشته است توفیق چندانی نداشته، ولی تورم تا حدود بسیار زیادی تحت کنترل و مدیریت در آمده است و پیش بینی می شود در سال ۹۵ کشور به آرامی از رکود خارج شود. رشد شاخصهای توسعه نیز رو به بهبود است و در مجموع اوضاع خوب پیش می رود.
س-نقطه قوت و ضعف دولت روحانی از نظر شما در کدام حوزه ها بوده است؟
جناب آقای روحانی و دولت ایشان برنامه کاری خود را هوشمندانه و بر اساس اولویتهای از پیش تعیین شده تنظیم کرده اند، این دولت از همان ابتدا عزم خود را برای باز سازی وجهه جهانی ایران و حل و فصل پرونده هسته ای و برچیدن تحریمهای ظالمانه جزم کرده و روی این نقطه متمرکز شدند که این مشکل به حول قوه الهی حل شد. بنا براین حوزه سیاست خارجی این دولت بسیار موفق بوده است، هر چند مخالفین مذاکره و توافق در ایران و امریکا، علیرغم دشمنی بزرگی که با هم دارند، هدف مشترکی را در پیش گرفته اند. دولت جناب آقای روحانی در حوزه اقتصاد نیز پرونده قابل قبولی دارد و ضمن کنترل و کاهش شاخص تورم، موفق به رشد شاخص توسعه شده است. اما در حوزه سیاست داخلی و مدیریت میانی و پایین دست، مشکلات و نارسایی هایی وجود دارد و دولت تا کنون موفق نشده نیازهای سبد رای خود را بر آورده نماید و در این زمینه نا رسایی هایی وجود دارد که امیدواریم دولت محترم بعد از خاتمه پرونده هسته ای به آن بپردازد.
س-در استانه انتخابات دوره دهم مجلس فضای سیاسی کشور چگونه است؟
آنهایی که کار انتخاباتی کرده اند خوب می دانند که نتیجه انتخابات شب و روز برگزاری انتخابات روشن نمی شود، اگرچه روزهای آخر خیلی سرنوشت ساز هستند، بلکه پیروزی در انتخابات نیاز مندکار مستمر چند ماهه و حتی چند ساله است، بنابراین جریانات سیاسی و احزاب از هم اکنون وارد انتخابات شده اند و برای پیروزی در انتخابات برنامه ریزی می کنند. مشخصا دو جریان بزرگ اصلاح طلب و اصول گرا که رقیبان اصلی انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری هستند، فعالیت انتخاباتی به معنی تشکیل جلسات هماهنگی و برنامه ریزی را شروع کرده اند.
س-راهبرد انتخاباتی اصلاح طلبان در شهرستانهای قرچک ورامین و پیشوا چگونه باید باشد؟
اصلاح طلبان شهرستانهای ورامین و قرچک و پیشوا و به تعبیر ما ورامین بزرگ یا دشت ورامین با ائتلافی که با اعتدال گرایان تشکیل داده اند، مدت زیادی است که فعالیت خود را شروع کرده و جلسات هماهنگی تقریبا هر هفته تشکیل می شود. راهبرد انتخاباتی اصلاح طلبان و اعتدال گرایان این سه شهرستان بر سه اصل استوار است:
۱-شرکت گسترده در انتخابات
۲-دعوت عموم مردم به شرکت مسئولانه و آگاهانه در انتخابات
۳-معرفی کاندیدای واحد
اصلاح طلبان و اعتدال گرایان این سه شهرستان حتما کاندیدای واحدی خواهند داشت که از بین کاندیداهای موجودی که مشغول فعالیت هستند و بعد از تعیین صلاحیت از سوی نهادهای قانونی انتخاب و معرفی خواهند شد، و امیدواریم سایر کاندیداها پس از معرفی کاندیدای اصلی ائتلاف، از او حمایت نمایند، به هر حال ما یک کاندیدا خواهیم داشت.
س- چه انتقاداتی به عملکرد اقای نقوی حسینی وارد است؟
ایشان دارای فکر و اندیشه سیاسی معلومی هستند و در همان چارچوب فکری هم عمل می کنند. بنابراین اگر انتقادی باشد، به آن جریان فکری است که ۸سال در زمان دو دولت احمدی نژاد مدیریت کشور را در دست داشتند و عملکرد آنها را دیدم که با آن در آمد افسانه ای چگونه کشور داری کرده و کشور را با تورم در مرز ۴۰ در صد و رشد اقتصادی منفی ۷ تحویل ما دادند، عملکرد آقای دکتر نقوی در این چار چوب باید ارزیابی شود، این در سطح کلان و ملی، اما در سطح منطقه ای هم حرف های زیادی داریم که در جای خود خواهیم زد، زیرا پدران ما روزی در ورامینی زندگی می کردند که یک سر آن سمنان و سر دیگر آن اصفهان و از شرق هم در مقابل تهران و شهر ری گردن فرازی میکرد و در طول سال کامیونهای حامل محصولات کشاورزی از این شهرستان به سمت تهران و سایر بلاد در حرکت بود، اما امروز طول و عرض این شهرستان از چوب بری تا خیر آباد است و از جنوب تالوگ رودخانه شور! مترو و قطار شهری را هم خدا رحمت کند!
س-به نظر شما طیف اصولگرایان در چه وضعیتی در جنوبشرق استان تهران قرار دارند و چرا انها بر روی نقوی که مدعی اصولگرای هست اجماع نمی کنند؟
برادران اصولگرای ما هم در حال فعالیت انتخاباتی هستند و کم و بیش اخبارش بدست ما می رسد ، اما این که آیا روی کاندیدای واحد اعم از جناب آقای دکتر نقوی یا شخص دیگری اجماع خواهند کرد یا نه، این سوال را باید خود برادران عزیز اصول گرا پاسخ بدهند.

ورامین پرس/رضا دهقان

  • No Related Post
کلیدواژه ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*