تاریخ: ۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۶
کدخبر: 8541

جدیدترین مسیر قطارهای حومه‌ای اعلام شد/ دولت در بخش بودجه از راه‌آهن حمایت کند

معاون مسافری راه‌آهن از جدیدترین مسیرهای قطارهای حومه‌ای خبر داد و گفت: در صورتی که دولت در بخش بودجه از راه‌آهن حمایت کند می‌توانیم هرچه سرعتر به این سیاست مهم دست بیابیم.

راشدی معاون مسافری راه‌آهن، با اشاره به اینکه از سال گذشته وزیر راه و شهرسازی نگاه ویژه‌ای به توسعه راه‌آهن داشت‌، گفت: ما سعی کرده‌ایم در اطراف کلان‌شهرها برنامه‌ریزی برای جابجایی مردم ایجاد کنیم و با این سیاست قطارهای حومه‌ای را توسعه دادیم.
وی در ادامه افزود: در سال گذشته مسیر تهران – قم، سه قطار را در مسیر قرار داده‌ایم و مدت زمان سفر نیز به ۱۰۰ دقیقه کاهش دادیم همچنین در مسیر تهران – کرج – هشتگرد نیز تعداد قطارها را به شش رام افزایش داده‌ایم و بهای قیمت بلیت را نیز ۱۰۰۰ تومان قرار دادیم.
معاون مسافری راه‌آهن یادآور شد: برای شهر قدس نیز توقفگاهی در مسیر کرج به هشتگرد قرار دادیم تا مسافران از این فرصت نیز استفاده کنند و یک قطار حومه جدید نیز به مسیر تهران- قزوین قرار دادیم که صبح‌ها از قزوین حرکت و بعد از ظهرها برعکس حرکت می‌کند و بهای بلیت را ۲ هزار و ۵۰۰ تومان قرار دادیم.
راشدی توضیح داد: در مسیر تهران، ورامین و پیشوا نیز سه قطار سیر می‌کند که در آینده نزدیک گرمسار نیز به این مسیر اضافه می‌شود و بعد از چهار خطه شدن این مسیر زمان تردد قطارها کاهش و میزان قطارها نیز افزایش می‌یابد.
وی اظهار داشت: در برنامه‌ریزی خود سعی داریم در محورهای جنوب از جمله کازرون و بندرامام نیز خط‌های جدید اضافه کنیم.
راشدی در ادامه به کاهش زمان سیر قطارهای از جمله در مسیر اهواز تا بندرامام خبر داد و گفـت: زمان سیر این خط را تا ۵۰ دقیقه کاهش داده‌ایم.
معاون مسافری راه‌‌آهن با اشاره به اینکه توسعه قطارهای حومه‌ای جزء سیاست‌های تکلیفی برای راه‌آهن است گفت: به  همین منظور تعدادی واگن از شرکت ایریکو تحویل گرفته‌ایم و رجا در برنامه کاری خود تحویل واگن باری جدید را قرار داده است.
راشدی در ادامه توضیح داد: سیاست دولت توسعه خط ها و ۴ خطه کرده قطارها برای رفاه بیشتر مردم و مسافرارن است
معاون مسافری راه‌آهن توضیح داد: امیدوار هستیم در بخش بودجه‌ای نگاه ویژه‌ای به راه آهن کند و با توجه به سیاست‌های ابلاغی که در بخش حمل و نقل در پیش گرفته‌ایم بتوانیم این بخش را گسترش دهیم.
باشگاه خبرنگاران
  • No Related Post
کلیدواژه ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*